Поетеса: Мене обшукали за Сталіна як терориста

Христина Заник
11 січня 2011р. 15:54

Поетеса: Мене обшукали за Сталіна як терориста

Вчора, 10 січня о 6 ранку у квартирі Юрія Ноги та Марини Брацило у Борисполі міліція провела обшук. Підставою став підрив пам’ятника Сталіну минулого тижня у Запоріжжі. Юрій та Марина займаються літературою. "Свідомо" запитало у Марини яке відношення вони мають до вибуху:

Розкажіть, як відбувся обшук.

- О 6 ранку до нас «завітали» працівники міліції. Вони провели обшук помешкання – практично перевернули всю квартиру. Справу веде Головне Слідче Управління СБУ по боротьбі з тероризмом. Підставною була Постанова Жовтневого районного суду міста Запоріжжя за підозрою в теракті: пошкодженні пам’ятника Сталіну. В документі фігурувала дата – 28 грудня 2010 року. Але в цей день нас з чоловіком не було в Запоріжжі. Я працювала в Києві і моя компанія може надати документ про те, що я була на роботі. А чоловік працював вдома в Борисполі, про що також можна надати докази, оскільки він телефонував зі стаціонарного телефону.

Що у вас вилучили?

- Забрали комп’ютерний системний блок, 5 мобільних телефонів, 3 флешки, 21 CD-диск, записники з особистими записами і навіть віршами, фотоапарат, 52 фотоплівки, 49 негативів фотографій. Загалом вийшло три великі сумки.

Як поводилися правоохоронці?

- Ми були шоковані самим обшуком і його підставою. Але слід віддати належне міліції – вони поводилися досить добре: нас ніхто не бив. Півтори години проводили обшук, а потім забрали у відділок міліції, де протримали до 15:00. Там допитували.

Про що вас питали?

- Питалися, чи є ми членами організації «Тризуб». Але ні я, ні мій чоловік не маємо жодного відношення до політичних партій чи організацій, в тому числі і до «Тризубу».

Чому обшукували саме вас?

- Не уявляю. Я народилася в Запоріжжі і прописана теж там. Юрій прописаний у Борисполі. Він працює в книгарні «Смолоскип», а я – редактор журналу в компанії «Бурда-Україна». 28 грудня ми весь день провели в Києві. У Запоріжжі святкували Новий рік у батьків.

Чи повернули вам після обшуку і допитів речі?

- Ні, дотепер речі нам не повернули. І не відомо, коли це станеться. Спочатку ми проходили як підозрювані, а після допиту нас перекваліфікували у свідків. Ми обурені таким поводженням.

28 грудня у Запоріжжі невідомі пошкодили пам’ятник Сталіну, а 1 січня його остаточно знищили, підірвавши на території обкому КПУ, де він знаходився.

Прокуратура Запорізької області перекваліфікувала вибух на теракт.

Від "Свідомо": В останній місяць правоохоронці проводять обшуки та затримання представників організацій, які причетні до протестів проти Податкового кодексу і готують масштабний виступ 22 січня. В кінці грудня затримали активістів податкового Майдану.

З 8 січня затримали вже 15 представників «Тризубу». Саме «Тризуб»охороняв мітингувальнків. Тепер по всій Україні арештовують членів цієї організації у зв’язку з нищенням пам’ятника Сталіну.