Охоронці Ярича викинули активістів з Гостинного

Олесь Лук'яненко
18 лютого 2013р. 10:36

Охоронці Ярича викинули активістів з Гостинного

Приватна охорона забудовника захопила вранці Гостинний двір, виштовхавши вантажівку Олександра Бригінця, яка стояла на в`їзді до пам’ятки. Про це свідомо повідомив один з активістів.

За словами захисників Гостинного, декілька десятків приватних охоронців зранку увірвалися у середину і виштовхали всіх тих, хто там чергував. Активісти не давали виштовхувати автомобіль з проїзду, в результаті чого виник конфлікт і міліція забрала 7 активістів до Подільського відділку міліції. Наразі «Бригінтіну» виштовхали, а ворота зачинили приватні охоронці. Ззовні стоїть міліція, яка нікого в середину не пропускає.

Вночі 9 лютого сталась велика пожежа на Гостинному дворі, в результаті якої була пошкоджена велика частина даху. Факти по пожежі вже внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань, правоохоронці обіцяють розібратися. Захисники Гостинного запевняють, що пожежа пов’язана з реконструкцією пам’ятки, яку проводить фірма «Укрреставрація» на чолі з директором Дмитром Яричем. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , Ярич , Укрреставрація