Українські медіа бойкотують УНІАН

Ольга Бондаренко
18 лютого 2013р. 14:54

Українські медіа бойкотують УНІАН

Редакції "Дзеркала тижня", "Української правди" та телеканалу ТВі оголосили бойкот інформагентству УНІАН через скандал, пов'язаний із фальсифікацію новин про Олександру Кужель та Сергія Власенка. Про це повідомляється на офіційних сайтах "Дзеркала тижня", "Української правди" та телеканалу ТВі

Бойкотуватимуть новини з інформаційної стрічки УНІАН доти, допоки представники УНІАН не пояснять причини появи неправдивого матеріалу, не видалять сфальшовані новини з мережі та офіційно не спростують цю інформацію. Бойкот має запобігти перетворення одного з найповажніших та набільших інформаційних агентств в інструмент впливу влади. Таке радикальне рішення одних ЗМІ проти інших - вже викликало багато дискусій. Та сама Олександра Кужель, яка має безпосереднє відношення до скандальної історії, написала у своєму Фейсбуці: "Бойкотируем и клеймим, тем самым подыгрывая чей-то грамотно расписанной партитуре, в финале которой – уничтожение значимого и уважаемого игрока среди отечественных СМИ? Убеждена, что большой ошибкой является ставить знак равенства между менеджментом УНИАНа, прислуживающего Банковой, и десятками честных, профессиональных журналистов, 20 лет создающих безукоризненную репутацию информационного агентства".

Нещодавно журналісти УНІАН звернулися до головного акціонера інформагентства Ігоря Коломойського з відкритим листом, в якому йдеться про прохання змінити лояльне до влади керівництво та допомогти відновити честь і репутацію УНІАН. Це вже не перша спроба співробітників УНІАН боротися з "джинсою" та цензурою. 31 жовтня п`ятеро редакторів інформаційної агенції УНІАН, у відкритому листі заявили про цензуру з боку Миколи Кондратенка. За словами журналістів, їх змушували інформаційно підтримувати Комуністичну партію та кандидата Олександра Третьякова. А за новину про пікет захисників Біличанського лісу під Адміністрацією президента, яку зняли з сайту, гендиректор УНІАН Вадим Осадчий повідомив про накладання штрафу у 200 гривень з редакторів Любові Жаловаги і Валентини Романенко. 

 

 

 

 

Теги: Київ , УНІАН