Міліція обіцяє відпустити затриманих на Гостинному

Ольга Бондаренко
18 лютого 2013р. 18:16

Міліція обіцяє відпустити затриманих на Гостинному

Правоохоронці обіцяють випустити затриманих на Гостинному дворі активістів одразу після складання адмінпротоколів. Про це повідомили у прес-службі ГУМВС України в місті Києві.

Адмінпротоколи складатимуться за дрібне хуліганство та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції. За словами правоохоронців, "Беркут" прибув до Гостинного двору, з метою припинення інциденту, що виник між приватною охороною забудовника та активістами, яких не пустили на територію двору. "За порушення громадського порядку працівниками міліції було доставлено до Подільського районного управління близько 30 учасників конфлікту", - йдеться у повідомленні міліції. Депутати Ігор Мірошниченко, Олександр Бригинець, Андрій Іллєнко та ще кілька активістів лягли перед колесами міліцейского автозаку, щоб не дозволити забрати захисників Гостинного у райвідділ міліції. Одразу після цього, активісти з Гостинного перекочували до Подільского райвідділу, за адресою вулиця Хорива, 20, щоб дочекатись рішень щодо затриманих. Як повідомляли "Свідомо" свідки події, - конфлікт за участю "Беркуту" перетворився на справжнє побоїще: "Фізичну силу використовували проти усіх без розбору. Труїли сльозогінним газом. Постраждали жінки, дісталось і журналістам. Всього міліцією затримано близько трьох десятків осіб", - розповіла активістка Владислава Осьмак. 

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти.


Фотоматеріали: Голос Столицы.

Теги: Київ , Гостинний двір