Міліція не змогла захистити борців з цензурою

Ольга Бондаренко
19 лютого 2013р. 8:04

Міліція не змогла захистити борців з цензурою

У міліції відмовили журналістам "Стоп цензури" порушувати кримінальну справу щодо конфлікту, який стався на Всесвітньму газетному конгресі, коли охоронці почали силою відбирати у журналістів плакати з гаслами про знищення свободи слова в Україні. Про відповідне рішення міліції повідомили на сайті руху "Стоп цензурі!".

Як повідомили журналістам руху, порушити справу не вдалося через те, що особу охоронця, який вчиняв протиправні дії досі не встановлено:"При встановленні особи, яка вчинила протиправні діяння та більш об'єктивні обставини  справи, по вашій заяві буде проведено додаткову перевірку".

3 вересня 2012 року, на Всесвітньому газетному конгресі, учасниками якого є представники близько 80 країн світу, активісти журналістського руху "Стоп цензурі!" прямо під час виступу Віктора Януковича підняли плакати з написами: "Янукович знищує свободу слова в Україні", "2/3 нападів на журналістів в Україні здійснює влада" та іншими. Після чого охорона почала грубо штовхати активістів та здійснювати спроби відібрати плакати, і таки відібрала - у головного редактора "Української правди" Олени Притули та у кореспондента «Телекритики»Охоронці почали реагувати на журналістів із плакатами ще перед початком заходу, однак їм всеодно вдалося зайти всередину та провести акцію. Президент в цей час продовжував свою промову, просто ігноруючи провокаційні гасла. На заяви журналістів щодо інциденту, того ж дня, в управлінні державної охорони України повідомили, що на заході були присутні приватні охоронці, а не їхні люди. Наступного ж дня цю інформацію спростував генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. 

Фотоматеріали: Телекритика.

Теги: Київ , свобода слова