Киян змушують повідомляти про протести за 10 днів

Ольга Бондаренко
19 лютого 2013р. 9:52

Киян змушують повідомляти про протести за 10 днів

Вищий адміністративний суд України визнав законною вимогу мерії інформувати її про проведення вуличних зібрань за 10 днів. Про це повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини.

У суді відзначили, що визначення строків має регулюватися законом, але такого законодавства в Україні немає, тому міська рада може самостійно встановлювати терміни подання повідомлення. Київрада, зокрема, вже встановила: 10 днів. Ухвала не підлягає оскарженню доти, доки не з'явиться відповідний закон, що регулюватиме цей процес.

Михайло Тарахкал, директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, прокоментував цю подію так:"Існують ситуації, в яких просто неможливо повідомити владу за 10 днів про проведення мирного зібрання. Адже можуть статися події, про які не має можливості повідомляти завчасно, і на які потрібно реагувати одразу". За його словами, подібне рішення має бути детально мотивоване та обґрунтоване. Також він не розуміє, чому суд вважає, що положення КМДА мають силу закону. 2012 року влада через суди спробувала заборонити 358 мирних зібрань.

Теги: протести , Київ