На Гостинний підтягують Беркут

Ольга Бондаренко
19 лютого 2013р. 16:43

Близько восьми автобусів з беркутовцями та міліцією підтягнули на Гостинний двір та перекрили всі входи і виходи. Про це повідомила "Свідомо" активістка Владислава Осьмак.

"Невідомо, що робить тут близько 150 правоохоронців. Напевно, патрулюють чи щось чекають", - сказала "Свідомо" Владислава, а також зазначила, що ніяких акцій біля Гостинного наразі не проводять, а нових не планують - з огляду на визнання Вищим адміністративним судом України законною вимогу мерії інформувати її про проведення вуличних зібрань за 10 днів. 18 лютого, близько 15:00, у дворі Гостинного стався інцидент між активістами та приватною охороною. В конфлікт втрутився "Беркут". Почали затримувати людей. Як повідомили "Свідомо" свідки події: "Фізичну силу використовували проти усіх без розбору. Труїли сльозогінним газом. Постраждали жінки, дісталось і журналістам". На сьогоднішній день, всіх затриманих відпустили. Складено адмінпротоколи за дрібне хуліганство та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції. "За порушення громадського порядку працівниками міліції було доставлено до Подільського районного управління близько 30 учасників конфлікту", - повідомила прес-служба міліції.

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі «Укрреставрація», котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , Беркут