Могилянка пропонує віддати їй Гостинний

Ольга Бондаренко
21 лютого 2013р. 7:49

Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. Про цю ідею Брюховецький розповів на зустрічі ініціативної групи "Першого грудня".

В’ячеслав Брюховецький впевнений, що Гостинний двір треба передати "Могилянці". Він закликав усіх, хто розділяє таку думку підтримати її, та зауважив, що це хороший спосіб вберегти архітектурну пам’ятку від знищення та розкрадання. 

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. 19 лютого під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Депутати від "Свободи" навіть блокували собою автозаки, щоб не допустити затримання, але "Беркут" застосував свою силу і проти них. Через конфлікт вже відсторонили командира столичного полку "Беркуту" Володимира Александрова на час службової перевірки затримання депутатів та громадськості у Гостинному.

 

 

Теги: Київ , Гостинний двір