Десятки активістів відстоюють Гостинний біля КМДА

Ольга Бондаренко
21 лютого 2013р. 10:22

Біля двохсот активістів зібралися під будівлею Київської міської адміністрації, де сьогодні має вирішуватись питання щодо Гостинного двору. Люди протестують проти безчинств у Гостинному дворі, а також проти передачі внутрішнього дворику Гостинного "Укрреставрації".

Незважаючи на четвер, мітингувальники налаштовані чекати аж до самого оголошення рішення. Очікують, що кількість людей ще "підтягнеться".

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні двір захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Депутати від "Свободи" навіть блокували собою автозаки, щоб не допустити затримання, але "Беркут" застосував свою силу і проти них. Через конфлікт вжевідсторонили командира столичного полку "Беркуту" Володимира Александрова на час службової перевірки затримання депутатів та громадськості у Гостинному.


Фотоматеріали: Олександр Аронець.

Теги: Київ , Гостинний двір , КМДА