В кінотеатрах - "Майстер" із Хоакіном Феніксом

Галина Танай
21 лютого 2013р. 13:13

В кінотеатрах - "Майстер" із Хоакіном Феніксом

Похмуро-бентежний магнетизм Хоакіна Фенікса, гіпнотична музика Radiohead і тонкий шарм старої кіноплівки. Цей фільм уже назвали «готовою американською класикою», і ще до виходу в прокат критики не сумнівались в його майбутньому «Оскарі». В кінотеатрах - прем’єра драми «Майстер» від режисера Пола Томаса Андерсона.

У 2008 Андерсон уже сколихнув світ фільмом «Нафта». Тепер режисер зняв картину, ідею якої виношував цілих 12 років. «Майстер» - драма, що розповідає про зародження сайєнтологічної церкви. Заради фільму Андерсон ризикнув навіть дружбою з актором Томом Крузом, який є одним з найвідоміших сайєнтологів світу. Круз залишився невдоволений фільмом – Андерсон толерантно показав йому робочу версію.


Америка, 1940-50-ті. Колишній моряк Фредді Куелл, що пройшов Японську війну, працює у фотоательє і згадує, як це – жити мирним життям. Волоцюга і п’яниця, після пережитого він страждає від посттравматичного стресового розладу і не може нормально спілкуватись з людьми. І тут у його житті виникає засновник релігійного руху «Витоки» Ланкастер Додд,. Опиратись його магнетизму неможливо. Хто такий Додд, які таємниці він ховає, у що насправді вірить? На ці питання у Фредді ще немає відповіді. І доведеться пройти багато випробувань, доки він виплутається з лабет Додда і навчиться жити власним життям.

Андерсон зняв «Майстра» на 65-міліметрову негативну плівку – таку не використовували з 1996 року. Використовували стару камеру, яка жахливо деренчала в кадрі. Але результат перевершив усі сподівання – атмосферу 50-х передали бездоганно. А композитором фільму став гітарист Radiohead Джонні Грінвуд. Для «Майстра» він записав цілий альбом, що отримав блискучу оцінку від авторитетного журналу Rolling Stone.До речі, український та російський переклади спотворюють назву фільму. В англійській Master означає «хазяїн, повелитель, володар». Тільки в такому значенні назва набуває сенсу. 

 

Теги: Хоакін Фенікс , Майстер , Кіно , Київ