Вищий спецсуд визнав – арешт Луценка незаконний

Олесь Лук'яненко
21 лютого 2013р. 19:58

Вищий спецсуд визнав – арешт Луценка незаконний

Вищий спецсуд виніс рішення на підставі Європейського суду з прав людини, який вирішив, що арешт Юрія Луценко мав політичні мотиви та був протизаконним.

Таке рішення винесли судді Ірина Григор'єва, Жанна Єленіна, які виносили вироки у справі вбивць Георгія Гонгадзе, а також Тетяна Шилова, Володимир Британчук та Юрій Фурик. Судді визнали, що арешт був незаконним, проте відмовилися окремо переглянути рішення щодо його арешту.

Документ - Українська правда
Документ - Українська правда

Луценка заарештували наприкінці грудня 2010-го року, проте Європейський суд із прав людини визнав його арешт політично вмотивованим. Вищий спецсуд вже більше півроку не розглядає касаційну скаргу на вирок Печерського суду щодо зловживань Луценка при видачі квартири його водію та святкування дня міліції. Луценка також засудили за організацію стеження при розслідуванні справи про отруєння Ющенка, по якій Апеляційний суд в листопаді визнав його винним. Дружина засудженого з трибуни Верховної Ради нещодавно розповіла про тортури, які вчинялися над Луценком, а також про його тяжкий стан здоров`я.

 

Теги: Київ , Луценко , суд