Правозахисники викрили чесних суддів

Олесь Лук'яненко
21 лютого 2013р. 21:14

Правозахисники викрили чесних суддів

Правозахисники та експерти склали рейтинг судових рішень, які були найбільш знаковими для захисту прав людини. Відтак постанова судді Олега Анісімова зайняла перше місце, про це "Свідомо" повідомили у "Центрі інформації про права людини".

У цій справі суддя Херсонського окружного адміністративного суду Анісімов виніс постанову, якою скасував рішення міської ради про порядок організації та проведення в Херсоні мітингів і демонстрацій, вийшовши за межі позивних вимог. Друге місце посіло дві справи, одна з яких адвоката на візку Дмитра Жарого. Він через суд домігся належного входу для людей з обмеженими можливостями. Справа набрала розголосу, що змусило прем’єр-міністра Миколу Азарова анулювати ліцензії аптекам, які цього не зробили. А друга справа – також про захист мирних зібрань.  В цій справі Апеляційний адмінсуд столиці визнав незаконним застосування ще радянського указу про мирні зібрання. «Протягом 2012 року влада більше 400 разів зверталася до суду, щоб заборонити мирні зібрання. І, як свідчать дані Центру політико-правових реформ на підставі аналізу Єдиного державного реєстру судових рішень, майже у 90% випадків їй це вдалося», - розповідає голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Бронзу взяла справа депутата Вадима Колесніченко.  Суд  відмовив співавтору «мовного» закону у вимогах спростувати висловлювання іншого депутата про те, що Колесніченко є «агентом Кремля», «істинним терористом, який посягає на державність України». Суддя Печерського райосуду Бортницька врахувала практику Європейського суду з прав людини  та визнала, що «агентом Кремля» депутата назвали в рамках закону. Рейтинг правозахисники склали у рамках проекту "Громадське сприяння незалежності і доброчесності у діяльності суддів", який реалізує Центр політико-правових реформ за підтримки Програми "Верховенство права" Міжнародного фонду "Відродження" та за сприяння програми "Матра" Посольства Королівства Нідерландів.

Фото - www.salon.com

Теги: Київ , депутати , мітинг