Захисник Гостинного: Беркут як собачата

Ольга Бондаренко
22 лютого 2013р. 11:06

Найвідданіший захисник Гостинного двору Андрій Пастушенко, що провів найбільше часу в культурно-громадській окупації будівлі, - більше не хоче йти на Гостинний через «Беркут». Про це він повідомив на своєму «Фейсбуці».

Андрій висловив глибоке обурення тим, що елітний спецпідрозділ по боротьбі зі злочинністю «Беркут» охороняє архітектурну пам’ятку від тих, хто хоче її захистити. «Стоять як собачата на прив'язі. Сторожа дешеві. Відпрацьовують миску похльобки. Не можу я на це без сліз дивитися. Більше не піду», - написав він.

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

 

Теги: Київ , Гостинний двір