У Гостинному серед живих залишилася одна ялинка

Олесь Лук'яненко
22 лютого 2013р. 17:28

У Гостинному серед живих залишилася одна ялинка

У Гостинному дворі живою залишилася одна ялинка – всі інші викорчували та вивезли в невідомому напрямку, повідомляє «Свідомо» захисниця пам’ятки Владислава Осьмак.

Викорчовували ялинки ковшем, тому Осьмак припускає, що їх десь пересадять. «Але чи приживуться дерева – велике питання. Вони ще влітку отримали дозвіл, але змогли зробити це тільки зараз», - сумно розповідає пані Владислава. Ззовні Гостинний і надалі охороняє приватна охорона та міліція.

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

Теги: Київ , Гостинний двір