Кабмін визначив як озброювати охоронців

Ольга Бондаренко
23 лютого 2013р. 10:59

Кабінет Міністрів затвердив перелік спеціальних засобів, які зможуть використовувати, зберігати та купувати працівники охоронних структур для своєї діяльності. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Своє рішення Кабмін затвердив відповідною постановою. Згідно постанови, всі працівники ліцензованих охоронних фірм зможуть користуватися: бронежилетами, захисними касками, газовими балончиками, гумовими кийками, пластиковими та текстильними наручниками разового використання, газовими пістолетами та револьверами з патронами 6,  8, 9 калібру, зарядженими речовинами сльозоточивої та дратівної дії. Що ж стосується більш серйозної зброї, такої як електрошкові пристрої та травматичні пістолети, то купувати, зберігати та використовувати їх зможуть виключно охоронці державних об’єктів. Працівники внутрішніх служб безпеки, такі як у банках чи в магазинах, досі не мають права використовувати спеціальні засоби, проте вони можуть затримувати підозрюваних у скоєнні протиправних дій до приїзду міліції, вимагати в них документи для встановлення особи й проводити огляд речей. 

Наприкінці вересня минулого року серед білого дня було розстріляно чотирьох охоронців торгового центру «Караван». Трьох охоронців було вбито, один - тяжко поранений. Вбивцю упізнали: за думкою міліції, ним був Ярослав Мазурок, але його не могли знайти більше місяця, попри те, що шукали всією країною. Знайшли вже мертвим з простріленою головою, за версією міліції це було самогубство. Після цього випадку  був прийнятий закон «Про охоронну діяльність».

 

 

 

 

Теги: Київ , Кабмін