У США визнали вбивство дитини з України

Маша Землянська
24 лютого 2013р. 13:00

13-річний Ендрю Батлер, якого в Америці вбив прийомний батько пострілом у голову, таки був українцем. Результати перевірки Посольства України в США повідомляє Міністерство закордонних справ.

Трагедія сталася влітку 2011-го тому, коли хлопчикові з донецького притулку було 13 років, а його новому татові – 73. За історією свідків, батько намагався навчити сина користуватися зброєю. Проте, вирішив, що прийомний син намагається його вбити, американець відправив хлопчикові кулю в голову. За вбивство, хоч і не навмисне, чоловік відбуває покарання у тюрмі. До речі, тривалий час не було підтверджень, що до Америки дитину привезли з України і тільки за два з половиною роки це було підтверджено.

Наразі в базі даних на усиновлення 26 тисяч анкет українських сиріт. З них шість – підходять під критерії, за якими їх можуть усиновити іноземці. В основному це діти хворі діти, або ж старшого віку. Минулого місяця, 16-го січня Віктор Янукович запропонував Раді пильніше слідкувати за долею «відданих» іноземцям сиріт. Для цього пропонує підписати конвенцію, підписану 89-а країнами світу, що визначає вимоги до міждержавного усиновлення. А саме, усі країни мають охороняти права дитини та захищати її, а також передавати на батьківщину інформацію про її долі.

 

Теги: Київ , діти