Захисники Гостинного готують нову акцію в суботу

Ольга Бондаренко
25 лютого 2013р. 11:17

Захисники Гостинного готують нову акцію в суботу

У суботу, 2 березня, о 13.00 на Контрактовій площі громадські активісти, музиканти, артисти та усі небайдужі кияни проведут мітинг-концерт на захист Гостиного Двору. Про це повідомляє ініціативна група «Збережи старий Київ».

Учасники акції закликають об’єднатися навколо Гостинного навіть тих, хто буде в цей час за кордоном: долучитись до протесту, прийшовши з плакатом "Захисти Гостиний Двір - поверни собі країну!" до Посольства чи Консульства України, сфотографуватись та розмістити це фото в інтернеті. Для мешканців українських міст пропонують зробити те саме, вийшовши на центральні площі чи вулиці.

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький навіть звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

Фото: "Збережи старий Київ".

Теги: Київ