Табачник порівняв Могилянку із Собчак

Максим Опанасенко
26 лютого 2013р. 8:45

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник порівняв Києво-Могилянську академію з російською світською левицею Ксенією Собчак. Таким був його коментар з приводу програшу Могилянкою суду проти Міносвіти через вимоги вишу дати можливість вступати з певного напряму бакалаврату на будь-який напрям магістратури.

"Знаєте, є така відома світська левиця в РФ, яка ні співати, ні танцювати, ні грати на сцені не уміє. Та зате скандалить на будь-яких світських тусовках, підтримуючи до себе сумнівний рівень уваги. Вона з відомої сім'ї, її батько колись очолював велике місто. Так ось, у нас в освіті теж є така світська левиця – це Києво-Могилянська академія, яка невтомно судиться проти всіх міністрів освіти і завжди з одним і тим же результатом", – заявив Табачник. Вірогідно, саме Собчак він мав на увазі. І додав – КПІ і Шевченка можуть хизуватися студентами, котрі щороку виграють інтелектуальні конкурси. А Могилянка може лише компенсувати все це світськими заходами. 

Історія конфліктів Могилянки і Міносвіти давня. Президент академії Сергій Квіт першим і єдиним виступив проти призначення міністра освіти Дмитра Табачника у березні 2010-го і закликав студентів до акцій протесту. Також нагадаємо, що в листопаді-грудні 2010 року між МОН і Могилянкою розгорівся новий скандал – Міністерство скоротило бюджет академії на мільйон гривень і заборонило вишу тестувати своїх вступників на знання англійської мови, а заступник міністра освіти Євген Суліма назвав академію сараєм з надзвичайно дорогою ціною освіти.

Теги: Київ