Суд заборонив мітингувати під Гостинним

Олесь Лук'яненко
26 лютого 2013р. 16:50

Суд заборонив мітингувати під Гостинним

Суддя окружного адмінсуду Володимир Келеберда прийняв рішення, яким заборонив проводити будь-які акції чи мітинги біля Гостинного двору.

В рішенні зазначено, що Гостинний двір є пам’яткою, яку має реконструювати «Укрреставрація», а мітинг арі будуть заважати. Такі обставини, на думку судді, можуть призвести до травмування людей, а також завдання збитків компанії «Укрреставрації», яка і звернулась до суду з позовом. Відповідачами по справі були «Свобода» і «Громадянська позиція».

У суботу, 2 березня, о 13.00 на Контрактовій площі громадські активісти, музиканти, артисти та усі небайдужі кияни планують провести мітинг-концерт на захист Гостиного Двору. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький навіть звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

 

Теги: Київ , Гостинний двір , суд