В "Толоці" Іллєнка засвітились олені й біатлоністи

Галина Танай
26 лютого 2013р. 20:05

В "Толоці" Іллєнка засвітились олені й біатлоністи

«Курсистки і алєні, ідіть сюди! Алєні, по місцях!». Двоє молодиків у плюшевих костюмах трясуть рогами й біжать на позицію. Олені, собаки, біатлоністи, готи, Снігуроньки, діти – кого тільки нема в цій процесії ряджених . Це Михайло Іллєнко знімає «Толоку» - несподівану екранізацію віршів Тараса Шевченка, про яку він мріяв цілих 15 років.

На зйомках «Толоки» все починається з кінця»: однією з перших зняли фінальну сцену, дія якої відбувається уже в наші дні. Іллєнко пояснив: це як вихід на поклон, що покаже людей, які пройшли через шевченківську хату. А от чим закінчиться «Толока» - поки що секрет: не виключено, що режисер іще змінить фінал фільму.


 
Біатлоністи, готи й пів-оленя. Шевченко б зацінив.

Головну роль у фільмі грає донька Михайла Герасимовича, Іванна Іллєнко. Заради зйомок убатька вона приїхала з Чехії: зараз Іванна – солістка балету у Празькій національній Опері.Її партнерами на майданчику будуть актор театру Франка Дмитро Рибалевський та «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» Дмитро Лінартович.

Екранні закохані Дмитро Рибалевський та Іванна Іллєнко
Екранні закохані Дмитро Рибалевський та Іванна Іллєнко

Дмитро Лінартович заїхав привітати Іллєнка з першим знімальним днем
Дмитро Лінартович заїхав привітати Іллєнка з першим знімальним днем "Толоки"

Також у «Толоці» зіграє Богдан Бенюк. Це ще не всі зірки фільму: у Іллєнка засвітився знаменитий етно-гурт «Фолькнери».


"Фолькнерам" навіть не довелося вживатися в роль

Сценарій Іллєнко написав із двох віршів – «Молитви» та «У тієї Катерини хата на помості». Причому це буде дуже дослівна екранізація Шевченка. Сюжет такий: у красуню Катерину закохуються три брати-козаки. Вона погоджується відповісти взаємністю тому, хто вирятує з Криму її поневоленого брата. Двоє братів гинуть, а третій  повертається з братом – от тільки виявляється, що насправді він коханий Катерини. Справу хлопці завершують по-козацьки: рубають дівці голову і братаються в чистім полі. Та цього Михайлу Іллєнку здалося мало. І він показав історію Катерини, що тягнеться цілих 400 років: через війни, Голодомор і аж донині. Але режисер обіцяє: песимістичною «Толока» точно не буде.

На репетиції Михайло Іллєнко  очолив колону ряджених особисто
На репетиції Михайло Іллєнко очолив колону ряджених особисто

Друга хвиля карнавалу
Друга хвиля карнавалу

Михайло Герасимович запевнив: фільм буде цікавий навіть для тих, хто знає тільки одного Шеву – футболіста. «Коли людина голодувала – їй спершу дають їсти потрошку. Отак і ми потрошку будемо давати Шевченка», - пояснив Іллєнко. Назву ж «Толока» режисер обрав невипадково. Толока – це збір людей, коли гуртувалися для термінової роботи, що вимагала багатьох рук. Наприклад, толоку робили, щоб звести хату. Іллєнко вирішив ненав’язливо нагадати українцям, що тільки разом можна вижити і збудувати щось нове.

До речі, знімальна група "Толоки" зробила Іллєнку сюрприз: режисеру подарували іменний стільчик. Тепер командувати "Мотор" і "Стоп, знято" Михайло Герасимович буде з особистого трону.

Генеральське крісло Михайла Іллєнка
Генеральське крісло Михайла Іллєнка

Бюджет «Толоки» складає 28 мільйонів гривень: для українського кіно сума значна. Фільм знімають за державні кошти. Основні зйомки плануються навесні і влітку. А глядачі побачать «Толоку» через рік, у березні 2014 – фільм вийде в прокат до 200-річчя від народження Тараса Шевченка.

 

Теги: Лінартович , Рибалевський , Іллєнко , Толока , Київ