Обама не допомагатиме Павліченкам

Ольга Бондаренко
27 лютого 2013р. 7:44

Обама не допомагатиме Павліченкам

Петиція, що пропонує американській владі розглянути можливість запровадження санкцій щодо осіб, причетних до фальсифікації справи Павліченків, не набрала достатньої підтримки.

Відповідну петицію було зареєстровано на сайті Білого дому 26 січня , і на кінцевий термін – 25 лютого – під нею підписалися майже 26 тисяч людей. Проте цього виявилось недостатньо для того, щоб американський уряд взявся за «свободу чесних». Необхідна мінімальна кількість голосів - 100 тисяч. Ініціатори створення петиції просили Сполучені Штати розширити «список Магнітського» на українських чиновників, суддів і правоохоронців, котрі причетні до арешту, формування обвинувачення та винесення вироку у справі батька та сина Павліченків. В петиції також просять заблокувати рахунки цих посадових осіб.

Дмитра та його сина Сергія Павліченків заарештували за три дні після смерті судді Шевченківського райсуду Зубкова. Прокуратура заявила, що за ці три дні перевірила причетність крупного бізнесу до вбивства і не знайшла підтверджень. Суддя Зубков неодноразово ухвалював рішення на користь простих громадян, які протистояли варварським забудовам у центрі Києва. Прокуратура стверджує,що вбили суддю Павліченки - за те, що він ухвалив рішення не на їхню користь у суперечці з фірмою за прибудову до їхньої квартири на Богдана Хмельницького, яку родина здавала в оренду. У жовтні 2012-го суддя Голосіївського суду Галина Бондаренко вирішила: Дмитро має отримати довічне позбавлення волі, Сергій – 13 років тюрми. 25-го листопада на підтримку Павліченків відбувся марш  футбольних фанатів, у якому брали участь близько 6-ти тисяч чоловік. До цього вони організували цілий міжнародний рух на підтримку ув'язнених. До речі, наступне засідання по справі Павліченків призначене на 11:00 12-ого березня. 

Фото: Олена Білозерська.

Теги: Київ