Грищенко вірить у надшвидкість "швидкої"

Маша Землянська
27 лютого 2013р. 11:12

Віце-прем’єр-міністра Костянтин Грищенко впевнений: протягом лютого 87% викликів екстреної медичної допомоги обслуговувалися у межах десятихвилинного нормативу. І вся заслуга у цьому - робота Єдиної оперативно-диспетчерської служби.

Натомість самі лікарі київської "швидкої" розказують, що новий норматив складно виконати через київські корки, розбиті та не прибрані дороги. Не допомагають навіть GPS маячки, якими обладнують машини «швидких» від першого січня. Медпрацівники також скаржаться на погану організацію їхньої роботи. За словами одного з водіїв бригад швидкої, інколи їм доводиться їхати з місця базування бригади на виклик далі, ніж бригадам, які базуються на інших станціях. Також медики відзначають, що бригадам «швидкої» не вистачає персоналу, бо на зарплату в 1500 гривень мало хто погоджується працювати. «Особливих змін ми поки не відчули», - сказав один з лікарів бригади «швидкої».

З 1-го січня 2013-го року набрав чинності новий закон про екстрену медичну допомогу. Серед основних змін: створення центрів екстреної медичної допомоги, розподіл викликів на «екстрені» та «невідкладні».

 

Теги: Київ , швидка