В "Києві"- ретроспектива короля детектива Мельвіля

Галина Танай
27 лютого 2013р. 13:55

В "Києві"- ретроспектива короля детектива Мельвіля

Його фільми порівнюють з грою в шахи: продумані, безпристрастні, витончені. Про цього загадкового француза вже встигли підзабути, аж у 90-х його стали називати своїм кумиром Джон Ву і Квентін Тарантіно. В кінотеатрі "Київ" стартує ретроспектива "Мельвіль - король французького детективу".

28 лютого о 19:00 покажуть "Стукач" із неперевершеним Жаном-Полем Бельмондо. Це фільм про гангстера, що після в'язниці планує нове пограбування. Але не знає, що його новий напарник має репутацію стукача - і їх спільна авантюра стає дедалі небезпечнішою.


В п'ятницю, 1 березня, буде документальний фільм Олів'є Боллера "Під іменем Мельвіль". Картина розповідає про життя Мельвіля під час Другої світової і те, як це вплинуло на його творчість. А режисеру у війну було несолодко, адже він народився в родині ельзаських євреїв: його справжнє прізвище було Грюмбах, а псевдонім він узяв з любові до письменника Германа Мелвілла.  

Один з найцікавіших фільмів покажуть у понеділок, 4 березня. Це драма "Мовчання моря" 1949 року. Дія відбувається під час війни. Німецький офіцер квартирує у старенького француза та його племінниці. Німець у захваті від Франції та французької культури. Щовечора він приходить до господарів, щоб поділитись своїми враженнями й думками, щоб виправдати себе і свою країну. І щовечора чує у відповідь тільки тишу – бо про що тут говорити.


Ретроспектива Мельвіля триває з 28 лютого по 5 березня. Фільми показують щодня о 19:00. Вхід 40 гривень. 

 

Теги: Київ , Мельвіль , ретроспектива