Папа прощається з престолом

Ольга Бондаренко
28 лютого 2013р. 8:52

Папа прощається з престолом

Папа Римський Бенедикт XVI завершить своє перебування на посту сьогодні, о 21:00 за київським часом. Про це повідомляє "The New York Times".

В останній день понтифікату Бенедикт XVI в Клементінському залі Апостольського палацу особисто зустрінеться з кожним із кардиналів. Це буде останній публічний акт Папи на престолі, оскільки о 18:00 за київським часом, під дзвони усіх дзвіниць Риму, - він залишить Ватикан і на вертольоті полетить в резиденцію Кастель Гандольфо. Через три години після цього – о 21:00 за київським часом – відставка набуде чинності. Зречення Папи зніматимуть телевізійні камери, щоб транслювати  церемонію у прямому ефірі. Після цього почнеться період так званого «вакантного престолу».

11-го лютого про своє рішення залишити престол Папа Бенедикт XVI повідомив на консисторії колегії кардиналів. Папа пояснив, що почав відчувати тягар від роботи. Це безпрецедентний випадок - посада голови Ватикану пожиттєва, і всі папи помирають на своїй посаді. Хто стане новим очільником католицької церкви, стане відомо у березні. Близько 200-от тисяч віруючих та туристів зібралося на площі Святого Петра у Ватикані 24 лютого, щоб почути останню недільну проповідь Angelus від Папи Римського. В день, коли Папа Римський XVI зрікся від папського престолу, в купол собору Святого Петра вдарила блискавка. Фото грози з’явилося в італійському виданні dell'Ansa.

Фото: "The New York Times".

Теги: Київ