В кінотеатрах – «Майже чоловік» Мартіна Лунда

Галина Танай
28 лютого 2013р. 11:10

В кінотеатрах – «Майже чоловік» Мартіна Лунда

Що робити, коли твоя дівчина вагітна, ти ідеш працювати на нецікаву роботу, і задача-мінімум – за рекордно короткий час стати дорослим? А це нелегко – дорослішати у 35. Саме про це комедія норвежця Мартіна Лунда «Майже чоловік». У жовтні 2012 кияни могли бачити фільм на «Молодості», а тепер він виходить в прокат по всій країні.

Генріку 35, і він великий тинейджер: регулярно зависає з друзями, насолоджується ексцентричними розвагами і навіть не думає про «нормальне» життя. Але його дівчина Тоне вагітна. І на голову інфантильного Генріка звалюється відповідальність, до якої він зовсім не готовий. Але якщо не зараз, то коли?


За цією комедією ховається чималенька проблема: в благополучній Норвегії небажання дорослішати – звичайна річ. До 35 ходити в універ, працювати лише час від часу, не обтяжувати себе серйозними стосунками й жити за рахунок батьків чи держави – так живе дуже  багато людей. Не факт, що комедія Лунда буде на 100% близька українцям – хоча жінки її точно зрозуміють і протягом фільму не раз захочуть прибити головного героя.

Лунду вдалося зняти чудову комедію –  місцями чорнушну, подекуди сумну, але смішну, як  саме життя. Чого вартий епізод, коли Генрік мочиться на книжку про Пітера Пена  - хлопчика, який теж не хотів стати дорослим. Недарма Генрік Рафаельсен за цю роль отримав нагороду у Карлових Варах. Тож якщо відчуваєте силу глянути на себе збоку і добряче посміятись над собою – вам на «Майже чоловіка».  

 

Теги: Київ , Майже чоловік , Лунд , Молодість