Емігрант з Доннечини дав мільйон $ на голодомор

Олесь Лук'яненко
1 березеня 2013р. 14:35

Фонду імені родини Темертей пожертвував 1 062 000 доларів на створення дослідно-освітнього консорціуму із вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студійУніверситету Альберти.

Консорціум має два головних напрямки: дослідницький та освітній. Дослідницький компонент буде займатися дослідженням Голодомору в співпраці з ученими, університетами, робочими групами, організаціями та бібліотеками на Заході і в Україні. Головним завданням консорціуму є дослідження, опублікування та поширення правдивої інформації про Голодомор в Україні 1932—33 років, з тим щоб українська трагедія була ширше відома як в Україні, так і в Канаді. Посібник із Голодомору, як зазначають в інституті, в Україні для вчителів канадських шкіл з’явиться вже цієї весни, а його матеріали будуть розроблені англійською, українською та французькою мовами.

Джеймс Темертей, народився в Донецькій області у родині, яка пережила Голодомор. Темертей належить до когорти найбільших українських меценатів сучасності. Офіційна кількість загиблих під час Голодомору українців - майже 4 мільйони людей, але багато дослідників переконані, що ця цифра може бути більшою вдвічі.

 

Теги: Меценат , Голодомор , Київ