Янукович готовий подумати про помилування Луценка

Галина Танай
1 березеня 2013р. 15:46

Янукович готовий подумати про помилування Луценка

Янукович заявив, що готовий розглянути питання про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – якщо його не звільнить касаційний суд. Про це президент сказав на прес- конференції. «Мені як людину його шкода», - пожалів Луценка Янукович.

За словами президента, на сьогодні касаційний суд не розглянув питання у справі  Юрія Луценка. «Закінчиться касаційний суд, якщо він його не звільнить - я буду розглядати питання про його помилування, тоді підійде моя черга… Мені як людину його шкода. Він у складному становищі знаходиться», - заявив Янукович. І тут же наголосив, що це аж ніяк не тиск на суд.

21 лютого Вищий спецсуд виніс рішення на підставі Європейського суду з прав людини, який вирішив, що арешт Юрія Луценко мав політичні мотиви та був протизаконним. Проте судді відмовилися окремо переглянути рішення щодо арешту екс-міністра. Луценка заарештували наприкінці грудня 2010-го року. Вищий спецсуд вже більш як півроку не розглядає касаційну скаргу на вирок Печерського суду щодо зловживань Луценка при видачі квартири його водію та святкування дня міліції. Луценка також засудили за організацію стеження при розслідуванні справи про отруєння Ющенка, по якій Апеляційний суд в листопаді визнав його винним. Дружина засудженого з трибуни Верховної Ради нещодавно розповіла про тортури, які вчинялися над Луценком, а також про його тяжкий стан здоров`я.

 

Теги: Київ , Янукович , Юрій Луценко