Луценко в обхід нашого суду іде в Євросуд

Олесь Лук'яненко
2 березеня 2013р. 10:45

Луценко в обхід нашого суду іде в Євросуд

Адвокати екс-міністра Юрія Луценка направили заяву в Європейський суд з прав на вирок Печерського суду, не дочекавшись рішення Вищого спец суду, який вже півроку відкладує розгляд справи. Про це повідомляє прес-служба Народної самооборони.

Захист скаржиться в Євросуді на порушення права Луценка на справедливий суд. "Нічого справедливого українське судочинство по відношенню до Луценка не вирішить. Такі прецеденти (відсутність рішення касаційної інстанції) в Європейському суді є. У нас бездоганна заява, незаперечна аргументація", - говорить дружина засудженого Ірина Луценко.

У Європейського суду з прав людини є можливість відмовити Луценкові, адже не вичерпані усі можливості національного захисту. За словами Ірини Луценко, чи прийняв суд заяву стане відомо вже в понеділок. Луценка заарештували наприкінці грудня 2010-го року, проте Європейський суд із прав людини визнав його арешт політично вмотивованим. Вищий спецсуд вже більше півроку не розглядає касаційну скаргу на вирок Печерського суду щодо зловживань Луценка при видачі квартири його водію та святкування дня міліції. В п`ятницю, 1 березня, Віктор Янукович заявив, що готовий розглянути питання про помилування засудженого екс-міністра.

 

Теги: Київ , Україна , Луценко , Євросуд