Автозаки чекають на масові арешти у Гостинному

Олесь Лук'яненко
2 березеня 2013р. 13:39

Автозаки чекають на масові арешти у Гостинному

Беркут готується до масових арештів захисників Гостинного двору, повідомляє прес-служба Всеукраїнського комітету «Наступ». До пам`ятки, де о 14:00 має початися мітинг-концерт, підігнали 25 автобусів Беркуту та 10 Автозаків для затримань.

«Навколо самого Гостинного двору сила-силенна міліції та спецпрацівників різних служб. Ми переконані, що концерт зірвуть або влаштують масове побоїще», - розповідає один з захисників Руслан Секела.


 

О 14:00 на Контрактовій площі громадські активісти, музиканти, артисти та усі небайдужі кияни планують мітинг-концерт на захист Гостиного Двору. Суддя окружного адмінсуду Володимир Келеберда прийняв рішення, яким заборонив проводити будь-які акції чи мітинги біля Гостинного двору.

Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей, зокрема одного народного депутата від "Свободи" Андрія Міщенко, було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький навіть звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

 

Теги: Київ , Гостинний двір