Захисники Гостинного зібрали підписи і розійшлися

Олесь Лук'яненко
2 березеня 2013р. 17:42

Захисники Гостинного зібрали підписи і розійшлися

Організатори Гостинного двору зібрали 1048 підписів під зверненням до Кабміну на захист пам’ятки та закінчили мітинг. Всього на акцію прийшло близько 300 людей, повідомила «Свідомо» Владислава Осьмак.

Сутичок між багаточисельними працівниками Беркуту та міліції не відбулося. Акція, як і було заявлено, від початку до кінця була мирною. «Эдине тільки: вони нас попередили, що якщо не завершимо до 16:00, то вони змушені будуть арештувати звукову апаратуру. Тому декілька бардів не встигли виступити і нам довелося згорнутися трошки раніше», - сказала пані Осьмак. Окрім учасників під зверненням до Кабміну підписувалися перехожі, які небайдужі до Гостинного двору.

Організатори, як і міліція, очікували, що людей буде набагато більше на мітингу. Акцію охороняли близько 25 автобусів з беркутами та близько 10 автозаків для затримань, тому активісти очікували на масові затримання. Навесні минулого року Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури та віддали фірмі "Укрреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із нинішнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. У травні Гостинний захопили громадські активісти та перетворили його на Громадсько-культурний центр, проте охоронці та працівники забудовника постійно намагаються вигнати активістів звідти. Нещодавно, під час чергової акції протесту відбулася велика сутичка активістів з "Беркутом", в результаті якої близько 30 людей, зокрема одного народного депутата від "Свободи" Андрія Міщенко, було доставлено у райвідділ міліції. Почесний президент університету "Києво-Могилянська академія" В’ячеслав Брюховецький навіть звернувся до влади з проханням передати Гостинний двір у власність іхнього навчального закладу. На засіданні Київради рішення про передачу Гостинного у комунальну власність депутати не підтримали.

 

Теги: Київ , Гостинний двір