П’єсу українця Тернового поставлять у Бадені

Галина Танай
4 березеня 2013р. 17:09

П’єсу українця Тернового поставлять у Бадені

Український театр потроху завойовує Європу: після паризького тріумфу «Даху» наші відзначились в Австрії. Драматург Дмитро Терновий переміг на конкурсі «Говорити про кордони: життя в добу змін». В середині березня  його п’єсу «Деталізація» представлять у Ляйпцигу та Відні, а потім перекладуть німецькою та поставлять на сцені театру Карлсруе.

Дмитро Терновий – актор, драматург та засновник  харківського Театру на Жуках. Герої його п’єси «Деталізація» живуть  в атмосфері міста, охопленого масовими акціями протесту. Київський музикант та його гості спостерігають за буремними подіями з вікон. За словами автора, це п’єса про наш час – коли кожен живе на кордоні рішучого вчинку.

Конкурс «Говорити про кордони: життя в добу змін» заснував австрійський режисер Крістіан Папке: він хотів зблизити Східну і Західну Європу, познайомивши їх через театр. Конкурс організували на умовах повної анонімності: ніхто з учасників не знав складу журі, а журі не знало авторів. Тож перемога українця більш ніж чесна. Дмитро Терновий отримав премію у 3500 євро. Але найбільший успіх – те, що його п’єсу перекладуть німецькою, і вона розійдеться по театрах та бібліотеках німецькомовних країн. А потім «Деталізацію» поставлять на сцені знаменитого Карлсруе – це Державний театр Бадена. 

 

Теги: Київ , Терновий , Деталізація , Австрія , Карлсруе