В журі DocuDays - Мрідула Гош та автор "Шахти№8"

Галина Танай
4 березеня 2013р. 18:22

В журі DocuDays - Мрідула Гош та автор "Шахти№8"

Рівно 18 днів лишилось до початку ювілейного DocuDays. Цього року Міжнародний фест документального кіно про права людини святкує десятиріччя – і готує глядачам чимало сюрпризів. Організатори DocuDays уже визначили склад журі – до нього увійдуть відома правозахисниця Мрідула Гош та естонська режисерка Маріанна Каат, яку знають за скандальним фільмом «Шахта №8».

Фільми-учасники DocuDays будуть оцінювати у трьох номінаціях. Перша - DOCU/ПРАВО, повнометражки про проблеми у сфері прав людини. Ними займуться Мрідула Гош, Орва Нірабіа та Павел Левінаў. Орва Нірабіа – дисидент, кінопродюсер та засновник єдиного сирійського фестивалю документального кіно DOX BOX. Павел Левінаў – білоруський дисидент. Він відомий тим, що виграв справу проти Республіки Білорусь у Комітеті ООН з прав людини – за порушення права на вільне вираження поглядів.

Друга категорія  - DOCU/ЖИТТЯ, повнометражні фільми у жанрі креативної документалістики. Тут найкращих обиратимуть литовський кінорежисер і член Європейської кіноакадемії Аудрюс Стоніс, засновниця й редакторка журналу «Сеанс» Любов Аркус таспівзасновник багатьох кінофестивалів і форумів Туе Стін Мюллер із Данії.

 Третя категорія «найлегша» - DOCU/КОРОТКО, де змагаються короткометражки до 45 хвилин. Тут переможців визначатимуть польський сценарист Кшиштоф Копчинський та українсько-італійський режисер Олександр Балагура, якого знають за фільмом «Час життя об’єкта у кадрі». До них приєднається  естонка Маріанна Каат - авторка знаменитої «Шахти №8» про дитячу працю на нелегальних копанках Донеччини.

На фестивалі працюватиме і Студентське журі. Воно обере свого фаворита, який отримає спеціальну відзнаку. Склад студентського журі організатори DocuDays поки що тримають в секреті.

Фестиваль документального кіно про права людини DocuDays триватиме з 22 по 28 березня. Події фесту відбуватимуться у Будинку Кіно. 

 

Теги: Київ , Docudays , Каат , Гош