Восени відбудеться останній призов до армії

Ольга Бондаренко
5 березеня 2013р. 8:06

Восени відбудеться останній призов до армії

У 2013 році відбудеться останній осінній призов до лав Збройних Сил України. Про це повідомив заступник Міністра оборони України Олександр Олійник.

За його словами, після останнього осіннього призову до лав ЗСУ восени 2013 року – розпочнеться перехід на професійну контрактну армію. «Відповідно до цього терміну триває робота по комплектуванню Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом», - сказав Олійник, а також зазначив, що для цього створюються всі умови. Зокрема, щодо підвищення соціального захисту контрактників, – їх мають забезпечувати житлом, виплачувати допомогу на пенсії та при звільненні. Так, за новими порядками, планують переглянути військові пенсії: особам, яким на момент звільнення виповнилось 45 років, передбачено зменшення вислуги років з 20 до 15 років з виплатою пенсії у розмірі 40 % грошового забезпечення. Крім того, військовослужбовцям, звільненим у зв’язку з організаційними заходами, передбачено виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 50 % місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

15 лютого Віктор Янукович, заявив, що Україна ще не готова до переходу на контрактну армію. За його словами, це відбудеться коли країна виконає ряд завдань, що мають допомогти створити більш конкурентноздатні і ефективні війська. Нагадаємо, що президент обіцяв перевести армію на контракт з 2011 року ще у своїй передвиборчій програмі. 

 

Теги: Київ