Етикетки товарів заговорять мовами регіонів

Ольга Бондаренко
5 березеня 2013р. 8:54

Продавці товарів отримали можливість  додавати текст на етикетках регіональними мовами. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів.

Раніше таке право було тільки у виробників товарів: за їх бажанням поруч із текстом, викладеним державною мовою, міг розміщуватися його переклад іншими мовами, робити це чи ні - могли вирішувати тільки виробники. А от інші суб’єкти господарської діяльності не мали на це права, в тому числі і продавці. Відтепер же  питання маркування, етикетування та заповнення інструкції про застосування товару додатково до державної мови на регіональних мовах або мовою меншин буде визначати сам суб’єкт господарювання. Тобто, продавці, які зацікавлені продати товар, зможуть доповнювати його відповідними текстами на мові, яка переважає в регіоні продажу.

З 10 серпня 2012 року в Україні діє закон "Про засади державної мовної політики", внесений депутатами Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим. Закон передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні на підвідомчих їм територіях мінімум 10% носіїв даних мов. До речі, російська мова вже отримала статус регіональної в Харківській, Херсонській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Луганській областях

Теги: Київ