В Україні вийде унікальний альбом кіноплакатів 20х

Галина Танай
5 березеня 2013р. 13:14

В Україні вийде унікальний альбом кіноплакатів 20х

Мальований кіноплакат в порівнянні з сучасною афішею – все одно що картина майстра  проти обгортки чупа-чупса. Центр Довженка збирав ці міні-шедеври багато місяців – заглибились навіть у закордонні приватні колекції. Найближчим часом побачить світ унікальний фотоальбом «Український кіноплакат 1920 х років. ВУФКУ».

 Географія альбому не обмежилась лише Україною. Десятки наших плакатів відшукали за кордоном – у Росії, Франції та Британії. Частину надали приватні колекціонери. До альбому увійдуть плакати до знаменитих фільмів, знятих ВУФКУ – Всеукраїнським фотокіноуправлінням. Саме тут з’явились такі кіношедеври, як «Людина з кіноапаратом» Дзиги Вертова, «Арсенал» та «Земля» Олександра Довженка.

  Робота над альбомом українського кіноплакату триває вже багато місяців. Тепер же Центр Довженка виграв грант програми і3. Тож цього року «Український кіноплакат 1920 х років. ВУФКУ» вже можна буде потримати в руках. З початку 2013 Центр Довженка вже встиг порадувати Українським кіногідом - довідником вітчизняних фільмів за останні два роки. 

 

Теги: український кіноплакат 20-х , Центр Довженка , Київ