На реконструкції Борисполя розтринькали 4 мільярди

Ольга Бондаренко
5 березеня 2013р. 13:39

На реконструкції Борисполя розтринькали 4 мільярди

За перевіркою Рахункової палати виявили, що 3,7 мільярди гривень, виділені на реконструкцію, -були використані аеропортом "Бориспіль" неефективно та з порушенням законодавства.

Мова йде про будівництво терміналів, що фінансувались в рамках держпрограми підготовки і проведення Чемпіонату з футболу "Євро-2012". "Аудитом установлено, що через недостатній контроль з боку Міністерства інфраструктури і Укрєвроінфрапроекту, як основних розпорядників коштів, 3,7 мільярди гривень були використані неефективно та з порушенням". Також у повідомленні зазначили, що інвестиції у розвиток "Борисполю" виявилися економічно необґрунтованими, адже після Євро-2012 завантаженість аеропорту складає всього 32%. У Рахунковій палаті вважають, що у подальшому, боргові зобов’язання аеропорту - приблизно 4,3 мільярди - можуть бути перекладені на державний бюджет. 

Наприкінці лютого видання "Комерсант" повідомляло, що аеропорт "Бориспіль" має намір перевести всі рейси до терміналу D, за причини того, що наявні потужності є надлишковими - у аеропорту не вистачає коштів для обслуговування всіх трьох терміналів. Більше того, з початку цього року фактично припинила свої рейси компанія "Аеросвіт", яка раніше для всіх польотів використовувала термінал В. 

Теги: Київ