Рахункова палата: МОЗ тринькає туберкульозні гроші

Маша Землянська
5 березеня 2013р. 16:21

У відповідь на запит депутата від «Батьківщини» Павла Петренка, Рахункова палата розказала, що Міністерство охорони здоров’я маніпулює з закупівлею ліків і неправильно підходить до лікування туберкульозу. А точніше або просто їх не привозить, жаліючись на відсутність грошей, або ж міеімум вдвічі переплачує посередникам.

До речі, 8-го лютого Міністерство охорони здоров'я затвердило протокол, тобто обов'язкові правила, за яким лікуватимуть туберкульоз. А відтак лікарі тепер мають чітку схему лікування та діагностики туберкульозу. А на передодні, 10-го січня Кабінет міністр дозволив протягом трьох місяців примусово лікувати хворих на туберкульоз. Чи забирати людину до тубдиспансеру тепер вирішувати суд.

Паличка Коха - збудник туберкульозу, живе в кожному третьому. Тільки 5% людей стійкі до інфекції. Якщо Ваш організм ослабнув, щоб заразитися достатньо проїхатися у маршрутці поруч з хворим. Захист від туберкульозу посилює хіба що потужний імунітет. Крім того, попри те, що останніми роками спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз - росте рівень мультирезистентного. Тобто стійкого до ліків. А відтак, за перші десять 2012-го року від цієї хвороби померло 199 киян.

Теги: Київ , МОЗ , ліки