Влада знов не дає гроші на зброю-головний захист

Єгор Соболєв
14 січня 2011р. 10:30

Цього року на розробку зброї, яка має стати головним військовим фактором стримування інших держав від агресії проти України - ракетного комплексу "Сапсан", передбачено менше 1% запрошених Міністерством оборони грошей.

Про це "Свідомо" повідомило поінформоване джерело.

За його даними, у видатках, затверджених законом про бюджет, перебачено 5 мільйонів гривень при потребі у 507 мільйонів.

"Ще 14 мільйонів записано виділити зі спеціального фонду, але він ніколи не наповнюється", - зауважив експерт.

Він висловив переконання, що при такому підході створення "Сапсану" буде тупцювати на місці.

Співрозмовник зауважив, що в листопаді минулого року на засіданні Ради національної безпеки та оборони під головуванням Віктора Януковича важливість створення "Сапсану" знову була підтверджена.

Російський оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер"
Російський оперативно-тактичний ракетний комплекс "Іскандер"

В сучасних війнах високоточні ракети, здатні вразити територію іншої держави, грають разом з авіацією ключову роль. У 2007 році Україна зняла з озброєння єдині так ракети, що залишилися від радянських часів - Скади. У 2009-ому влада пообіцяла США остаточно знищити ці ракети.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс "Сапсан" вирішили створити ще 2005 року за Віктора Ющенка. На це вже витратили 130 мільйонів гривень. Конструкторське бюро "Південне", яке займається розробкою цього ракетного комплексу, на ці гроші створило ескіз. Загальна вартість проекту оцінюється від 2,5 до 9 мільярдів.

До "Сапсану" з 1994 по 2003 рік намагалися створити аналогічний по значенню ракетний комплекс "Борисфен". Через погане фінансування та керівництво справа теж дійшла лише до ескізу.