США: справа Власенка політично мотивована

Ольга Бондаренко
6 березеня 2013р. 9:29

Держдепартамент Сполучених Штатів Америки зробив заяву, що справа про позбавлення Сергія Власенка мандата видається їм політично вмотивованою. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Американське зовнішньополітичне відомство відзначає, що зусилля для позбавлення Власенка його місця в парламенті «як видається, є політично мотивованими через його зв'язки з Тимошенко». Держдепартамент також нагадав про випадки Павла Балоги та Олександра Домбровського. Український суд у лютому визнав недійсними повноваження цих депутатів. США закликали українську владу «шанувати волю українських виборців, висловлену в жовтні 2012 року на парламентських виборах» і закінчити «політично мотивоване переслідування лідерів опозиції та виконувати міжнародні зобов’язання щодо верховенства закону та демократії».

Депутат від Партії регіонів Володимир Мисик написав подання до Верховної Ради з проханням позбавити депутатських повноважень Сергія Власенка. Мисик мотивував це прохання сумісництвом повноважень депутата і адвоката - Власенко є захисником у справі Юлії Тимошенко. На підтримку Власенка опозиція заблокувала Раду. Також депутат від «Батьківщини» Микола Княжицький вимагає Володимира Рибака подати позов до суду про позбавлення 11 депутатів з Партії регіонів мандатів, за сумісництво з підприємницькою діяльністю. 

Теги: Київ , Власенко