Єфремов придумав як позбавляти мандатів опозицію

Олесь Лук'яненко
6 березеня 2013р. 13:19

Єфремов придумав як позбавляти мандатів опозицію

Депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов пропонує Верховній Раді закон, за яким питання про позбавлення мандату має  право прийняти проста більшість депутатів або за ініціативою спікера, а звернутися до суду має право тільки останній.

Також законопроектом додаються підстави позбавлення депутатів їхніх мандатів. Єфремов пропонує спікеру іти в суд, якщо депутат не ходив на роботу три останніх засідання протягом місяця. Рішення про позбавлення депутатів «регіонал» хоче віддати виключно Вищому адмінсуду.

За цим законопроектом Центрвиборчком призначає проміжні вибори для депутатів від округів за 30 днів, які мають відбутися не пізніше за 60 днів після призначення. У вівторок Вищий адмінсуд позбавив "регіонала" Андрія Веревського, який, за словами Арсенія Яценюка, сам дав на це згоду. Питання щодо позбавлення мандату захисника Юлії Тимошенка Сергія Власенка надалі розглядається. Конституцією передбачено 5 підстав для припинення повноважень народного депутата: смерть, власна відмова, визнання судом безвісно відсутнім або недієздатним, вирок в кримінальній справі або припинення громадянства народного депутата.

 

Теги: Київ , закон , Рада