Борщагівські козаки наїхали на Скрипку за Масляну

Максим Опанасенко
7 березеня 2013р. 12:26

Козаки з "Мамаєвої Слободи" написали лідеру гурту Воплі Відоплясова Олегу Скрипці листа з проханням припинити популяризацію "російської Масляної на українських козацьких землях...". Лист поширила прес-служба "Мамаєвої Слободи".

Козакам не подобається, що Скрипка буде хедлайнером святкування Масляної у Виставковому центрі (організатор - телеканал СТБ) 16-17 березня. Воно, за думкою січовиків з Борщагівки, буде проходити за російською традицією. "Змушений нагадати Вам, пане Олеже, що в 60-70-ті роки минулого століття, в часи Брєжнєва та Суслова,  споконвічна українська традиція святкування Колодія (Масляної) була замінена на запозичений з Росії варіант. Таким чином, «російська зозуля» безсоромно залізла до нашого Родового «гнізда» і викинула з нього самобутню традицію наших прапрадідів..." - йдеться в листі. Козаки кажуть - те, що рекламують організатори заходу - копія давніх російських святкувань. Українські ж традиції зовсім інакші.

Козаки радять музиканту більше не рекламувати "зросійщену" Масляну з телеекранів і з розумінням поставитися до їхнього листа.