В рідному селі Шевченка влада заборонила його вірш

Галина Танай
9 березеня 2013р. 14:44

В селі Моринці та Шевченкове, які є малою батьківщиною Тараса Шевченка, на річниці поета заборонили читати його вірш. Місцева влада вирішила, що "Розрита могила" - революційна, і читати її не варто. Про це заявив депутат "Батьківщини" Микола Томенко.

Томенко, Микола Княжицький та Олександр Бригинець вирішили святкувати День народження Кобзаря на Черкащині. За словами Томенка, у Моринцях влада поклала квіти і вшанувала Шевченка з 7 до 8-ої ранку, «щоб не зустрічатися з простими людьми». А місцеві жителі нібито повідомили йому, що це вперше на річницю Шевченка не приїхали навіть керівники області - все обмежилось візитом заступників. Обурена «Батьківщина» заявила, що разом з відомими діячами культури буде ініціювати створення громадського оргкомітету з пошанування Тараса Шевченка. "Складається враження, що влада більше думає як вкрасти на грошах на відзначення 200-річчя Шевченка, а не вшанувати Великого Кобзаря», - заявив Томенко.

6 березня Янукович висловив схвилювання з приводу байдужості Уряду до підготовки до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Про це Янукович заявив на засідання Громадської гуманітарної ради в Каневі. При цьому на покладанні квітів до пам'ятника поету в Києві президент не з'явився

Теги: Київ , Шевченко , Томенко , Моринці