Москаль просить свободи для Луценка на Великдень

Ольга Бондаренко
10 березеня 2013р. 13:30

Москаль просить свободи для Луценка на Великдень

Депутат від «Батьківщини» Геннадій Москаль сподівається на помилування Віктором Януковичем Юрія Луценка на Великдень, який цього року відзначатимуть 5 травня. Про це він сказав в ефірі «5 каналу».

Депутат повідомив, що також звернувся до президента з проханням помилувати жителя Донецького регіону, що убив маньяка, мотивуючи це тим, що людина зробила справу замість міліції. «Я попросив пана президента про його помилування і помилування Луценка. Я навів йому слова з Біблії, Євангеліє від Матвія й Іоанна: "На свято ж Пасхи правитель має звичай відпускати народові одного в'язня, якого народ хоче бачити на волі", - сказав Москаль. Нардеп також зазначив, що звернення вже знаходитися на розгляді в Адміністрації президента, а він очікує на задоволення свого прохання.

Під час телемосту президента "Діалог з країною" 1 -го березня - Віктор Янукович заявив, що готовий помилувати Луценка. Для цього президент має отримати звернення від самого ув'язненого. Натомість сам Юрій Луценко і його дружина неодноразово заявляли, що виключають для себе таку можливість, і не збираються просити Януковича. 21 лютого Вищий спецсуд виніс рішення на підставі Європейського суду з прав людини, що арешт Юрія Луценко мав політичні мотиви та був протизаконним. Проте судді відмовилися окремо переглянути рішення щодо арешту екс-міністра. Луценка заарештували наприкінці грудня 2010-го року. Вищий спецсуд вже більш як півроку не розглядає касаційну скаргу на вирок Печерського суду щодо зловживань Луценка при видачі квартири його водію та святкування дня міліції. Луценка також засудили за організацію стеження при розслідуванні справи про отруєння Ющенка, по якій Апеляційний суд в листопаді визнав його винним. Дружина засудженого з трибуни Верховної Ради нещодавно розповіла про тортури, які вчинялися над Луценком, а також про його тяжкий стан здоров`я.