Українець вимагає Кабмін розірвати угоди з Росією

Ольга Бондаренко
10 березеня 2013р. 15:55

Директор юридичної компанії "Lions Litigate", Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабінету Мністрів та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

Юрист хоче зобов'язати Кабмін визнати недійсними газові контракти Тимошенко. За словами Батрина, з моменту набуття чинності вироку Тимошенко –  українська влада протиправно не вирішила питання про перегляд газових контрактів,  таким чином не захистивши інтереси держави і народу України всупереч вимогам Конституції. Також Батрин згадує про те, що "Газпром" виставив вимогу виплатити 7 мільярдів доларів за недобір газу в 2012 році, грунтуючись на положеннях цих контрактів. І додає, що нинішні переговори між президентами України та Росії свідчать про пряме втручання органів державної влади в діяльність суб'єктів господарювання, які уклали в 2009 році дані угоди, і що в разі рішення Януковича про їх перегляд – це повинно розцінюватися як перевищення повноважень з наслідками, подібними наслідків перевищення повноважень Тимошенко.

Екс-прем’єра Юлію Тимошенко засудили на 7 років позбавлення волі за перевищення влади і службових повноважень при підписанні газових контрактів в 2009 році. Зараз вона перебуває у харківській лікарні Укрзалізниці.

 

 

Теги: Київ