Уряд забув покращити стипендії

Ольга Бондаренко
10 березеня 2013р. 16:52

Уряд забув покращити стипендії

Кабінет Міністрів України не виконав доручення президента щодо необхідності збільшення розміру студентської стипендії. Про це заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Як зазначає Андрій Черних, відповідно до доручення президента, уряд повинен був до 1-го березня забезпечити стипендії з урахуванням сучасних потреб, а також установити обґрунтовану різницю між звичайною стипендією та підвищеною: «Уряд повинен невідкладно прийняти рішення про підвищення розміру студентських стипендій на виконання Доручення Глави держави», - сказав Черних

На сьогоднішній день мінімальна стипендія для учнів професійно-технічних навчальних закладів складає - 275 гривень, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації - 550 гривень, ІІІ-ІV рівня акредитації - 730 гривень. Визначення розмірів стипендій закріплено у постанові Кабміну від 5 березня 2008 року. У разі, коли успішність учнів або студентів становить 10-12 балів з кожного предмета або середній бал успішності дорівнює 5 за п’ятибальною шкалою оцінювання, стипендія для учнів збільшуються на 40 гривень, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації на 50 гривень, а для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації на 60 гривень.  Прожитковий мінімум в Україні на сьогодні скаладає 1108 гривень.

Фото: УНІАН.

Теги: Київ