Декларування доходів може стати неминучим для всіх

Ольга Бондаренко
11 березеня 2013р. 11:34

Декларування доходів може стати неминучим для всіх

У Міністерстві доходів і зборів розробляють законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів громадян. Про це повідомив глава відомства Олександр Клименко в ефірі Першого Національного телеканалу.

"Ми розробляємо із кращими фахівцями, я маю на увазі - Англії, Чехії, Польщі, Канади й Австралії – це світові експерти, які сьогодні нам надають консалтинг у цьому питанні, - ми розробляємо законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів", - сказав Клименко. Крім цього, він також повідомив, що у Міністерстві планують зокрема - запровадити декларування через інтернет. І додав: "Заповнювати декларацію буде той, хто має кілька джерел доходів. Якщо пенсіонер одержує тільки пенсію, то в нього не буде потреби щось заповнювати".

За словами Клименка, загальне декларування може розпочатись вже наступного року.  На сьогодні, Декларацію про майновий стан і доходи обов‘язково необхідно подавати лише громадянам, які: отримували доходи від осіб, які не є податковими агентами (тобто від фізичних осіб, що не є суб‘єктами господарювання); з яких не утримувався податок на доходи фізичних осіб при  їх виплаті, та ті громадяни, що мають іноземні доходи. Загальне декларування, за словами податківців, має суттєво поповнити державний бюджет.

 

Теги: Київ