Хворим дітям хочуть "допомогти" поганими ліками

Маша Землянська
11 березеня 2013р. 12:05

Діти, хворі на рідкісну генетичну хворобу, що спричиняє серйозні розлади в роботі внутрішніх органів – муковісцидоз, ризикують у 2013-му році отримати неякісні ліки. На мільйон бюджетних гривень, попри перестороги батьків і волонтерів, Міністерство охорони здоров’я планує закупити вітчизняний препарат «Креазим».

«Цього року, завдяки корупційним схемам, тендерні умови були прописані таким чином, що МОЗ зможе закупити лише дешеві замінники препарату, який замінювати категорично не можна — відповідно до міжнародних рекомендацій. Тепер щодня важкохвора дитина повинна буде випивати близько 30 пігулок, які, на жаль, не лише не покращують, а навпаки погіршують її стан. Усі заяви батьків та ствердження міжнародних організацій щодо неприпустимості заміну препаратів були цинічно проігноровані нашими чиновниками», - запевняють в громадській організацію ЮКАБ, що опікується доступом українців до ліків.


 
Лист-звернення відправили Раїсі Богатирьовій

На сьогодні муковісцедоз – хвороба на все життя. Розвинуті країни світу, включно із США та Євросоюзом, визначили, що для підтримки життя хворі мають регулярно приймати ферментні препарати. В більшості випадків медичні органи цих країн рекомендують хворим «Креон». Виробляють його німці. В українських аптеках упаковка з 20 капсул коштує 140 гривень. Тобто в середньому за рік лише на ці ліки треба витрачати 25 тисяч гривень. Натомість батьки хворих дітей запевняють: український «Креазим» не просто не рятує дітей, але й дає ускладнення. Ольга Мочернюк, мама дворічної Даринки, згадує, як спробувала давати доньці «Креазим»: «Дитина прокидалась вночі і плакала від болю у животі, у неї погіршився апетит, аналізи».

 

 

Теги: Київ , МОЗ , ліки