Рибак хоче розширити права Верховного суду

Ольга Бондаренко
11 березеня 2013р. 12:24

Рибак хоче розширити права Верховного суду

Спікер Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що потрібно поставити питання про включення Верховного Суду до переліку суб’єктів, які можуть пропонувати зміни в Конституцію. Відповідне звернення оприлюднила прес-служба парламенту.

«Таке право Верховного Суду існувало до 1996 року.  Адже практика свідчить, що сегмент діяльності суддів у законодавстві дуже широкий, а ініціативи Верховного Суду України щодо модернізації правової системи і конкретних законів, як ніколи будуть корисні для єдиного законодавчого органу», - сказав Рибак.

Верховний Суд України — найвищий судовий орган у системі судів України загальної юрисдикції - сьогодні відзначає свою 90-ту річницю від дня утворення. Президент України сказав з цього приводу: "Хочу подякувати вам (суддям - прим. "Свідомо") за віддане служіння інтересам Української держави, за невтомне прагнення вдосконалювати вітчизняне правосуддя, за те, що залишаєтеся вірними своєму життєвому покликанню та вимогам закону". 5 березня євродепутат Ребекка Хармс в ефірі  заявила, що Європа не виключає можливості застосувати санкції і закрити свої кордони для членів українського уряду за політично мотивоване правосуддя та зловживання владою у боротьбі з політичними опонентами, маючи на увазі ув'язнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та позбавлення депутатського мандата захисника екс-прем'єрки Сергія Власенка.

Теги: Київ