В "Києві" - нове ірландське кіно від IRISHFEST

Галина Танай
12 березеня 2013р. 12:00

В "Києві" - нове ірландське кіно від IRISHFEST

Кінотеатр "Київ" підготувався до Дня Святого Патріка з повною відповідальністю - в четвер, 14 березня, стартує  IRISHFEST. Пригоди священника-кіномана, життя ірландських панків та історія про те, як створюється тиша - все це покажуть на фестивалі нового ірландського кіно.  IRISHFEST триватиме тиждень - до 20 березня.

Один із найцікавіших фільмів програми - "Дні «Стелли»" Тадеуса О’Саллівана. О’Саллівана знають за картиною "Звичайний злочинець", де зіграли Колін Фаррел та Кевін Спейсі. "Дні «Стелли»" - це історія священника, який відкриває у своєму містечку кінотеатр. 50-ті, невеличке графство Тіпперері - і така авантюра від отця Деніела, який витрачає купу грошей, але здійснює давню мрію. Проти священника постає ледь не все місто. Отця Деніела починає гризти сумління, і йому доведеться знайти копроміс між Римом і Голівудом. 

Також варто подивитись "Good Vibrations". Це фільм про музиканта Террі Хуллі - батька панк-року в Північній Ірландії. Проте картину Лізи Баррос Д’Са та Ґлена Лейберна язик не повернеться назвати традиційним байопіком. Террі Хулі – меломан та запеклий бунтар з Белфасту. Його місто накриває знаменитий північно-ірландський конфлікт. І поки друзі Террі хапаються за зброю, він відкриває музичну крамничку Good Vibrations. І врешті-решт саме йому вдастсься повернути змучений Белфаст до життя. 

А справжня родзинка IRISHFEST- це "Тиша" Пата Коллінса. Звукорежисер Йоганн уперше за 15 років повертається до рідної Ірландії. Перед ним незвичайне завдання - записати тишу. Розшукати місця, де немає створених людиною звуків. Це надзвичайно красивий фільм-медитація з чудовими пейзажами, навіяний ірландським фольклором.

Ще один "бонусний" фільм - "Обід на хмарочосі" Шона О'Куалена. Це фільм-історія однієї фотографії, знятої восени 1932 році. В Нью-Йорку закінчується будівництво хмарочоса GE Building. І на 69-му поверсі Чарльз Еббетс робить чорно-білий знімок, який стане одним з найвпізнаваніших фото 20 століття. Ця документальна стрічка отримала схвальні відгуки критиків і зробила  О'Куалена одним з найвідоміших ірландських режисерів.


 

Теги: Київ , Irishfest , нове ірландське кіно