Іран судитиметься з Голівудом через Операцію Арго

Галина Танай
12 березеня 2013р. 13:28

Іран судитиметься з Голівудом через Операцію Арго

Оскароносний фільм Бена Аффлека "Операція Арго" спричинив міжнародний скандал. За виробництво цього фільму офіційний Тегеран вирішив подати в суд на Голівуд. Таке рішення ухвалили після того, як ввечері 11 березня іранські чиновники й кінокритики відвідали закритий показ фільму. На думку влади Ірану, "Операція Арго" навмисне спотворює образ країни. 

Допомагати в підготовці позову буде французький адвокат Ізабель Кутан-Пейр, яка вже прибула до Ірану. Вона відома тим, що захищала інтереси терориста Ілліча Раміреса Санчеса, відомого під прізвиськом Карлос Шакал. Зараз Санчес відбуває довічне ув'язнення у французькій в'язниці.


 В лютому Тегеран вже критикував "Операцію "Арго", назвавши стрічку американською пропагандою проти Ірану. Тоді було оголошено про плани зняти "іранську відповідь" стрічки."Операція Арго" - це фільм  про втечу шести американських заручників із посольства США у Тегерані, захопленого іранськими активістами у 1979 році. Автор картини - американський актор і режисер Бен Аффлек. "Операція Арго"  отримала Оскар як найкращий фільм 2012 року.

Теги: Київ , Операція Арго , іран , Аффлек , Оскар